نمایش رتبه الکسا با php

اسکریپت php آگوست 2014 02

در این ‍‍‍‍پست سورسی را آماده کردم که شما با استفاده از آن می توانید رتبه الکسا سایتتان را بدون ارجاع به سایت های دیگه بدست بیارید و در جای دلخواه به نمایش بذارید. اگر رتبه سایت نسبتا بالا باشه ، به نمایش گذاشتنش به اعتبار سایت می افزاید و کاربران اعتماد بیشتری نسبت به اون سایت پیدا میکنند. قطعه کد زیر با استفاده از تابع getalexa رتبه کشوری ، جهانی و تعداد لینک های ورودی سایتتان را چاپ میکند :

 

از خط 3 تا 35 تابع getalexa را تعریف کردیم (وجود این تابع اجباریست) ؛ در خط 37 رتبه در ایران ، در خط 38 رتبه در جهان و در خط 39 تعداد لینک ها را چاپ کردیم.

این تابع 2 ورودی می گیرد که وروردی اولش آدرس سایت مثل mrprgrammer.net و ورودی دومش تعیین میکند که چه چیزی را برای استفاده کردن بر گرداند ؛ اگر ورودی دومش ir بود رنک در ایران ، اگر world بود رنک در جهان و اگر link بود تعداد لینک ها را بر میگرداند که برای چاپ کردن این مقادیر باید آن را در echo استفاده کنید . مثلا برای چاپ رنک سایت mrprogrammer.net و رتبه ایران باید کد زیر را در مکان دلخواه وارد کرد :

 

دیدگاه ها
 • Moein گفت:

  اگه بخواهیم این کدهارو تو قالب وردپرس استفاده کنیم کجا باید قرارش بدیم؟؟

  • آقای برنامه نویس گفت:

   یستگی داره بخواهید کجای قالب اسفاده کنید ، اگر می خواهید در فوتر (پایین صفحه) استفاده بشه باید در فایل footer.phpبزاریدش

 • علی گفت:

  ووووووووووووووووووووووواقعا ممنون

 • علی گفت:

  سلام
  چطور با php بفهمیم که کسی که داره از سایتمون بازدید میکنه روی مرورگرش تولبار الکسا رو نصب کرده یا نه؟