فضاهای ابری

سایر اسفند 1392 23

فضای ابری یا cloud به حجم از فضای اینترنت گفته میشود که شما می توانید اطلاعات خود را در آن ذخیره کنید و یا به اشتراک بگذارید و برنامه هایی را در آن اجرا کنید. مدتی است این فضا ها در دنیای مجازی مورد استفاده قرار میگیرند و اگر از من بپرسید می گویم در آینده نسل کامپیوتر های خانگی منقرض میشوند و مردم فقط با این فضا ها کار می کنند.

در بسیاری از سایت های مقدار معینی از این فضا مثلا 2 گیگ رایگان در اختیار عموم است و برای داشتن فضای بیشتر باید مبلغی را ببپردازید. این فضا یک فضای کاملا شخصی است و شما با تسلط کامل می توانید بر اطلاعاتتان مدیریت داشته باشید. جالب است بدانید در این فضا شما می توانید برنامه هایتان را هم اجرا کنید که در حال حاضر برنامه های زیادی در این فضا مثلا مجموعه آفیس ، مجموعه برنامه های شرکت ادوبی ، اکثر بازی ها و … در این فضا اجرا می شوند

فایده این روش چیست ؟ یکی از مزایا دسترسی آسان به اطلاعات در هر مکان است ، شما در هر جا که باشید کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید تا به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشید و تنها دستگاه لازم چیز است که به اینترنت متصل شود مثل گوشی موبایل یا تبلت !

یکی دیگر از مزایا توانایی به اشتراک گذاشتن است ، شما هر کدام از فایل هایتان را که بخواهید می توانید برای عموم یا برای افراد خاصی به اشتراک بگذارید.

مهترین مزیت این روش توانایی استفاده از برنامه هایی که به سخت افزار بالای برای اجرای نیاز دارند در تبلیتی یا دستگاهی که هیچ پردازنده یا سخت افزار بالایی ندارد هست ، چون برنامه های در این فضا تحت سرور اجرا میشوند از سخت افزار سرور استفاده میکنند مثلا شما فرض کنید بازی که به گرافیک بسیار بالایی نیاز دارد در در سیستمی اجرا نمیشود اما در سیستم ابری حتی با ضعیف ترین سخت افزار ها اجرا میشوند.

و مزیت های دیگری که شامل این فناوری میشوند…

در حال حاضر شرکت های گوگل ، ادوبی و بسیاری دیگر این فضا را در اختیار عموم قرار می دهند.

دیدگاه ها
 • mmjahann گفت:

  آره با سرعت مرگی اینترنت ایران خیلی می چسبه

  • آقای برنامه نویس گفت:

   حق با شماست ، به همین دلیله ایرانیا چیزی از این سیستم نمیدونن

 • mmjahann گفت:

  سلام
  لطفا آموزش های سایت را ادامه بدید.
  ممنون

  • آقای برنامه نویس گفت:

   چند وقته مشغ.ل طراحی قالب برای سایت بودم ، چشم حتما

 • younes گفت:

  این امکان هم وجود داره برنامه ای رو که تا به حال سرویس کلودینگ نداشته رو هم بشه در وب استفاده کرد(به عبارتی اون رو در داخل سرور های کلود بازسازی کرد و اون رو اجرا و مورد استفاده قرار داد که همه بدون نیاز به نصب برنامه خواصی اون رو مورد استفاده قرار بدن)

  • آقای برنامه نویس گفت:

   همونطور که میدونید بدلیل سرعت اینترنت ایران این مبحث دنبال نمیشه ، من هم اطلاعی ندارم متاسفانه