تاثیر تبلیغات از چشم گوگل

سایر فروردین 1393 26

اگر بحث بک لینک چیست را دنبال کرده باشید گفتیم که بک لینکی مفید است که بصورت طبیعی ایجاد شده باشد پس خریدن لینک جزء بک لینک مفید نیست !

ببینید هدف گوگل نشان دادن برترین مطلب است ، بعضی از سایت ها که تبادل لینک داشتند و تبلیغ کرده بودند رتبه بهتری داشتند و خب ممکن بود با اینکه مطلب بی ارزش تری نسبت به بعضی از سایت ها داشته باشند اما رتبه خوبی پیدا می کردند ، گوگل متوجه این موضوع شد و در سال 2011 الگوریتم پاندا را بکار گرفت که باعث شد بسیاری از سایت ها که این کار را کرده بودند با مشکل جدی مواجه بشوند و از رتبات بالای گوگل به پایین کشیده شدند.

وقتی یک لینک از سایتی در سایت دیگر قرار میگیرد ینی اینکه این سایت ، سایت مقابل را تایید میکند و به کاربرانش پیشنهاد میدهد . اما مگر اعتبار خریدنی است ؟ که شاید برای مدتی سایت مقابل بالا بکشد اما بعد از اینکه تبلیغ حذف و ورودی کاربر از اون سایت قطع شد گوگل فکر میکند که دیگه سایت مقابل مورد تایید نیست و به چشم اسپم نگاه میکند.

از جمله اون سایتی که تبلیغ میپذیرد رتبه خود را کاهش می دهد و باعث کاهش ورودی گوگل میشه که ینی کاربرانی که به اون سایت وارد میشن کمتر میشه در نتیجه رشد کمتری خواهد داشت.

– پس چگونه درآمد از سایت درآمد داشته باشیم؟

1- ایجاد فروشگاه و فروش اطلاعات

2- وی آی پی کل یا قسمتی از سایت

3- اگر سایتتان ویدئو پادکست است با تبلیغ گذاشتن در این ویدئو ها

4- استفاده از حرفه ، اگر برنامه نویس هستید پروژه بگیرید و اگر گرافیست بنر و …

و هزار راه نگفته 😀

پس متوجه شدید تبلیغات دیگه اون تاثیر های قبلی را نداره و در این میان سایتی که لینک میفروشد نیز ضرر میکند چون همانطور که میدانید هر لینک خارجی در سایت ، نمره منفی و در نتیجه کاهش ورودی گوگل را به همراه دارد و همیشه به یاد داشته باشید سایتتان را برای کاربران تنظیم کنید نه برای گوگل چون هدف گوگل رضایت کاربران و زودتر به نتیجه رسیدن کاربر است نه رضایت ربات هایش 😀

تبلیغات در صورتی غیر مضر اند که گوگل متوجه نشود شما لینک خریداری نمودید ، برای این کار زمان بک لینکی که می خرید باید زیاد باشد (حداقل یکساله).  در حال حاضر تبلیغات برای جذب بازدیدکننده هست و بیشتر به کار سایت های فروشگاهی و هاستینگ میخوره و برای افزایش رتبه و افزایش ورودی گوگل از نظر من بهتره دیگر نه تبلیغ بگیرید و نه تبلیغ بگذارید.

دیدگاه ها
 • mj گفت:

  آقا اگر تبلیغات پذیری تاثیر بدی داره و گوگل بعنوان اسپرم میشناسه پ چرا تهران موزیک و سایت های نظیر این همه طرفدار و محبوبیت دارن و جزو صفحات اول هستند با اینکه دنیای تبلیغات اند !!

  • آقای برنامه نویس گفت:

   لینک داشتن از سایر سایت ها خیلی خوبه دوست عزیز و رتبه سایتتان را خیلی بالا میبره چون وقتی یک سایت سومی لینک شما را قرار میده یعنی سایت شما را به کاربرانش پیشنهاد میکه ، اما اگه بعد از مدت کوتاهی مثلا یک یا دو ماه لینک شما از سایت سوم حذف شد گوگل فکر میکنه اون سایت دیگه به سایت شما اعتماد نداره و رتبه شما بشدت کاهش مییابد و ممکنه سایتتون به عنوان اسپم شناخته بشه
   کسی اگر میخواد برای افزایش رتبه پولخرج کنه بهتره پولش را به خود گوگل بده که در این صورت پولش حروم نمیشه و چنان رتبه ای پیدا میکنه که با تبلیغات گرفتن از هیچ سایتی چنین افزایشی پیدا نمیکنه
   تبلیغات در سایر سایت ها در صورتی غیر مضر اند که به مدت خیلی زیادی ، حداقل 1 سال لینک از سایت سوم حذف نشه